Adeptus Titanicus: Dominus

Verdikt

Potemnělé univerzum jedenačtyřicátého milénia přivítá již za pár dní novou hru – videoherní adaptaci původně deskové hry. Adeptus Titanicus: Dominus vyjde 26. března.

Počítač

Další informace

Výrobce: Membraine Studios
Štítky: sci-fi, mecha, tahová, taktická, fantasy, deskovka, warhammer 40,000, strategie

Na obzoru je další z mnoha videoherních adaptací košatého světa Warhammeru. Tentokrát se inspirace čerpala z 27 let staré deskovky Titan Legions zasazené do reálií Warhammeru 40,000. V tahové strategii Adeptus: Titanicus: Dominus proto budete svědky grandiózních bitev titánů, jakýchsi bojových mechů.

Tím je hra nápadně podobná videohernímu zpracování BattleTechu, i když se nemůžeme ubránit pocitu, že s grafickou stránkou tvůrci z Membraine Studios trochu zaspali dobu… Ale jak hra neoslní napohled, tak nás třeba uchvátí svou taktickou hratelností, která se vyvíjela pod dohledem fanoušků v předběžném přístupu od konce května roku 2018.

Trvalo to, ale tvůrci už mají prakticky hotovo. Hra už teď nabízí jednorázové bitvy a scénáře pro jednoho hráče, ovšem její dosavadní důraz byl na multiplayerová klání. Pokud dáváte přednost singleplayerovým kampaním, tak se s plnou verzí dočkáte.

V příběhu si zahrajete za Princepsa Maxima, vůdce titánů za stranu Legio Astronum. V sérii misí budete odrážet síly Chaosu, a osvobodíte tak Forge World. Do plné verze přibude ještě velké množství nových bojišť, nové grafické assety a příběhové cutscény.

Adeptus Titanicus: Dominus za tři roky v předběžném přístupu nasbíral jen něco málo přes 250 uživatelských hodnocení, z nichž 78 % dalo palec nahoru, což – přiznejme si – není špatné, ale mohlo by to být lepší. Pokud chcete hře dát šanci v její plné verzi, zakroužkujte si v kalendáři 26. březen. Cena hry se ale pravděpodobně zvýší, takže neváhejte v případě zájmu zaplatit aktuálních 12,5 eura za early access.