Achilles: Legends Untold

Verdikt

Brutální soulsovku ze starého Řecka si můžete vyzkoušet v rámci předběžného přístupu.

Počítač

Další informace

Výrobce: Dark Point Games
Štítky: historická, fantasy, akční, rpg

Staré Řecko plné bájí a legend nenavštívíme jen v nedávno oznámeném oživení milované diablovky Titan Quest. Komu se nechce čekat, může se vydat zatnout tipec nemejským lvům, mířit zrcadla na Gorgony, obdarovávat obléhaná města podezřelými sochami koní a odvíjet Ariadninu nit do akčního RPG Achilles: Legends Untold od studia Dark Point Games.

Ale pozor, kdo by od pohledu čekal nějakou bezhlavou řezničinu, se zlou se potáže. Hra sice kvůli izometrické kameře vypadá jako diablovka, ale ve skutečnosti by se mělo jednat o plnotučnou soulsovku, v níž záleží na sebemenším pohybu a každý nepřesně načasovaný útok může narýsovat hranici mezi slavným vítězstvím a potupným skonem.

Tvůrci slibují důraz na správu výdrže, vysoce taktické bitky i nepřátele, kteří jsou díky AI specializované na skupinové boje schopní nenaskriptovaných interakcí a spolupráce. Jak to celé vypadá v pohybu, se nemusíme pouze domýšlet – tvůrci uvolnili dvanáct minut záběrů z hraní. Podívat se můžete zde.

Pro souls typický poziční boj je na nich k vidění od prvních okamžiků. O nezřízeném dešti výpadů nemůže být řeč, evidentně je potřeba pečlivě vyhmátnout chvíle vhodné k útoku a cílit na slabiny nestvůrných protivníků. Zdejší verzi Achilla navíc maminka rozhodně v žádné kouzelné řece nekoupala, protože každý schytaný zásah ukrajuje obrovské porce zdraví a pomalá reakce či nesprávně odhadnutý úhyb posílá hrdinu k zemi.

Achilles: Legends Untold míří prozatím pouze na PC a nějakou dobu už je k dispozici v předběžném přístupu. Vstupenka vyjde na 19 eur. Na Steamu titul zatím nasbíral skóre 74 % pozitivních verdiktů z celkových 463 hodnocení. Což by napovídalo, že má potenciál, ale nejspíš ho ještě bude potřeba trochu učesat.