A Space for The Unbound

Verdikt

Dokážete jmenovat nějakou hru z Indonésie? Teď už ano! A Space for The Unbound je dobrodružství plné citů, nástrah a výzev. Datum vydání ještě není známo, ale můžete si zahrát půlhodinový prolog.

Počítač

WindowsWindows

ZdarmaSteam

Mac OS XMac OS X

ZdarmaSteam

Další informace

Výrobce: Mojiken
Štítky: dobrodružná, indie hra, pixel art, adventura

Z exotické Indonésie se k nám mnoho her nedostává a možná ještě míň se jich v tamějším prostředí odehrává. Kouzelná adventura A Space for the Unbound splňuje obojí. Indonéské studio Mojiken má za sebou spoustu menších titulů a svůj poslední se rozhodlo zasadit do devadesátých let minulého století. Příběh, který je na jednu stranu humorný a na tu druhou poměrně vážný, se zde setkává s lehkým nadpřirozenem, které si můžete vyzkoušet v demu.

A Space for the Unbound sleduje dvojici středoškolských kamarádů, z nichž si zahrajete za dobrodruha Atmu, kterého bude doprovázet věrná kamarádka Raya. Společně prožijí nezapomenutelné příběhy v malé indonéské vesnici před zhruba 20 až 30 lety.

Nebudou ale odhalovat jen tajemství města. Jeden o druhém zjistí něco víc, budou řešit školní život a dospívání. Někdy během pohodových chvil v úzkém přátelském kruhu se objeví nadpřirozené síly, které ohrozí dvojici na životě. Ba co víc, společně bude čelit rovnou konci světa.

A Space for the Unbound ještě nemá datum vydání, ale můžete si vyzkoušet její prolog, který dohrajete do 20 minut. Nebudeme vám prozrazovat jeho příběh, protože stojí za to, abyste si ho sami prožili.

Co mohu prozradit, je, že vám k pěkné grafice bude hrát famózní soundtrack, odhalíte tíživá témata a vyzkoušíte si zajímavě pojaté nadpřirozeno. Vzhledem ke konci prologu je ale otázka, zda se vůbec něco z ukázky promítne do plné hry.