A Plague Tale: Requiem

Verdikt

Výborně hodnocené a řádně mrazivé dobrodružství z dob morových ran se dočká pokračování. Adventura A Plague Tale: Requiem dorazí příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Asobo Studio
Štítky: horor, adventura

Příběhová adventura A Plague Tale: Innocence byla moc příjemným překvapením v roce 2019. Zaujala překrásnou grafikou, surovým středověkem a mrazivým, dospělým příběhem plným velmi, ale velmi nechutných krys pochutnávajících si na mrtvolách zvířat i lidí. Ještě v témže roce se začalo šuškat o možném pokračování, které bylo dnešním dnem oficiálně oznámené.

V roce 2022 se vrátíme k sourozeneckému duu Amicie a Huga, kteří se dále protloukají historickými kulisami. Hra A Plague Tale: Requiem přímo naváže na první díl, který sice dopadl docela dobře, ale ze sourozenců je nadále štvaná zvěř.


Jak se můžete sami přesvědčit v oznamovacím traileru, o krysy opět nebude nouze. Jsou jich doslova vlny, které se valí ulicemi na odhodlanou Amiciu. Ale možná vše není takové, jaké se to na první pohled jeví. Celé to totiž vypadá jako vize samotného, nadpřirozenými schopnostmi obdařeného Huga stojícího kdesi u nádherného pobřeží.

V tuto chvíli je záhadou, kam osud naší dvojici zavede tentokrát, ale jedno je jisté – A Plague Tale: Requiem si zahrajete minimálně na počítačích, Xboxu Series X/S a v předplatném Xbox Game Pass v příštím roce.