94%

Verdikt
89

Trápíte-li rádi své mozkové závity, 94% je pro vás tím pravým ořechovým. Za předpokladu že umíte anglicky, se vám odmění dlouhotrvající zábavou, kdy prozkouší vaše schopnosti v umění přiřazovat k určitým pojmům další výrazy. Co všechno se točí a co si spojíte s obrázkem hasičského auta? 94% je výborným společníkem na cesty.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

iPadiPad

Nedostupné

Další informace

Výrobce: SCIMOB
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, logické

Francouzští SCIMOB vyrukovali na trhu mobilních logických hříček s neotřelým konceptem. Jejich hra 94% se soustřeďuje okolo lidské schopnosti asociovat k daným pojmům pojmy nové. V každé úrovni najdete jiné téma, například "Věci, které se nacházejí ve školním penále". Správné odpovědi se skrývají za kartičkami označenými procentuálním vyjádřením obvyklosti odpovědi. A tak zatímco na tužku si vzpomnělo 32% lidí, na ořezávátko už jen šest. Až dáte dohromady všechny odpovědi, dosáhnete čísla 94, level je splněn a vy za odměnu dostanete několik zlaťáků coby herní měnu.

Vedle slovních zadání se ve hře vyskytují i obrázky, k nimž je třeba opět řadit správné pojmy. A jelikož i ty umějí prozkoušet hráčovu bystrost, nechybí systém nápovědy. Za nasbírané zlaťáky si lze konkrétní odpověď odemknout, čímž se zobrazí její počáteční písmeno a počet znaků. Za další obnos existuje možnost odhalit i další písmena ve slově. 


Hlavní devízou 94% je perfektní vybalancování. Každá úroveň z dlouhé nabídky je výzvou, není však neférová a nehází hráči klacky pod nohy. Nikdy nenabízí bizarní či abstraktní vysvětlení, vždy jde o konkrétní pojmenování, které vás jednoduše jenom nenapadlo. Stejně tak postup ve hře generuje dostatečné množství herních kreditů, takže není potřeba vytahovat kreditní kartu a platit si dodatečné zásoby, i když tuto možnost vám program párkrát nevtíravě doporučí.

Jedinou otázkou proto zůstává, zda umíte dostatečně dobře anglicky. Užití si hry je tím podmíněno. Pokud vám ale tento světový jazyk nečiní potíže, byla by škoda minout jeden z nejinovativnějších pokusů na poli mobilních her.