8 Ball Pool

Verdikt
70

8 Ball Pool je příjemně odpočinková záležitost s funkčním ovládáním, kde nezáleží, kolikrát v životě jste skutečně drželi v rukách tágo. Vaši online soupeři nad vámi nebudou mít navrch, a to ani v případě, že si hru usnadnili skrze mikrotransakce.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Miniclip.com
Vydání: 27. února 2013
Štítky: platby uvnitř hry, sociální hry, zdarma, pro celou rodinu, online, sportovní
8 Ball Pool se hned zkraje daří představit vám prostá pravidla hry, aniž by vás při tom zahltil přílišným množstvím informací. Na výběr dostanete všehovšudy ze trojice herních režimů – zápasu jednoho na jednoho, turnaje a několika miniher o ceny. K jejich provozu je třeba internetového připojení, tréninkový offline mód stojí vedle. 

V rámci každého zápasu dostane hráč za úkol dostrkat všechny jemu přidělené koule do děr na kulečníkovém stole. Zkrátka klasická pravidla populární hospodské kratochvíle. Ještě před začátkem dojde na složení banku, z jedné poloviny od vás, z druhé od protihráče, přičemž celkovou sumu shrábne vítěz. Z nejsložitějších na pochopení není ani obsluha hry. Tahy jednoho prstu určujete směr šťouchu a na separátní liště se volí jeho síla. 


Z 8 Ball Pool činí zábavný podnik především svižnost a jednoduchost zážitku. Jednotlivé hry pěkně odsýpají a navzdory chudému obsahu neupadá po delším čase hraní do stereotypu, natolik jsou zápasy jedinečné. Pochválit lze rovněž mírně navržený systém monetizace. Jak totiž postupně vyhráváte anebo naopak prohráváte, skáčete po úrovních, čímž automaticky inkasujete herní měnu. Tu lze v místním obchodu směnit prakticky pouze za kosmetické prvky jako nová tága anebo další set krátkých vzkazů, které lze posílat soupeři.


Kvitujeme, že si nelze urychlit postup hrou ani získat nad druhou stranou jakoukoli hmatatelnou výhodu. 8 Ball Pool vás také sympaticky neomezuje ve hraní skrze ubývající energii, jak to mají ve zvyku konkurenční projekty. V našich očích jej tak ponižuje akorát neuspokojivá nabídka aktivit, která sice není překážkou zábavě, ale hra její vinou vypadá poněkud prázdně. K po všech směrech solidní a nenáročné online hříčce bychom měli ještě poslední zcela konkrétní výtku. Svůj tah musíte provést ve značně šibeničním limitu. Jde o krutý závod s časem a v případě neúspěchu jste penalizováni předáním tahu oponentovi.