7Days! - Decide your story

Verdikt
85

Nenechte si ujít strhující příběh, ve kterém odkryjete nejeden tajemný osud. 7Days je moderní textovou adventurou, která hraje na vážnou notu a doslova vás pohltí.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit
Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout
App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Buff Studio
Vydání: 19. listopadu 2018
Štítky: mobilní hry, horor, adventura

Dobré vyprávění už není jen výsadou knih, televize nebo filmů. Stále častěji se dobré příběhy dostávají i do her, a to i na telefonech. Dodnes třeba vzpomínám na hru Her Story. 7Days! nepochybně má velké vypravěčské ambice… a daří se jí to.

Probudíte se na neznámém místě. Jste ve výslechové místnosti a nemůžete si vybavit, jak jste se sem dostali. Po chvilce si uvědomíte, že si nepamatujete zhola nic, dokonce ani své jméno. 7Days! Je textovou adventurou, která svým prostředím připomíná zprávy na chytrém telefonu, ale především vám umožňuje komunikovat se světem okolo a dělat závažná rozhodnutí.

Velmi brzy zjistíte, že jste ve skutečnosti jste po smrti a máte před sebou jedinečnou šanci se vrátit k životu. Hra se snaží zjišťovat kým jste i přes vaši ztrátu paměti. To je poměrně chytré, protože zastává názor, že o člověku řeknou více jeho morální rozhodnutí než nějaká minulost. Zároveň zjistíte, že musíte obstát v testu. Co vás čeká? Těžko říct, instrukce jsou nejasné a jakmile vyrazíte do světa, potkáte další osoby se stejným osudem a vlastním specifickým úkolem.

Ke kterým postavám přilnete, zda budete někomu věřit, jestli chcete cestovat sami nebo v doprovodu, to vše je na vás a bude se odvíjet plně od vašich rozhodnutí. Je trochu škoda, že možnosti jsou vždy jen dvě, protože ne vždy jsem měl pocit, že mi vybraná odpověď úplně sedí. Vyprávění však pokračuje a vy rozplétáte osud nejen vlastní, ale poznáváte další osobní příběhy. 

To vše funguje naprosto parádně a vyprávění si jistě užijete. Je tu jeden háček. Hru můžete stáhnout zdarma nebo zakoupit její prémiovou verzi. Zcela otevřeně říkám, že byste si měli za 60 korun koupit plnohodnotný zážitek, protože ve verzi zdarma musíte pravidelně přerušovat hraní koukáním na reklamy nebo si dokupovat herní čas, což vás ve výsledku vyjde dráž.