11 Legends

Verdikt
60

Poměrně dobrý fotbalový manažer pro prohlížeč, kterému ale nepříjemně ubližuje přílišná hamižnost jeho tvůrců.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Upjers
Vydání: 15. června 2010
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, browser-gaming, multiplayer, manažer, v češtině, nejhranější na starých hry.cz, online, sportovní, strategie

11 Legends není fotbalový manažer s tvrdým jádrem. Nelze v něm dopodrobna rozebírat taktiku či se piplat s každým hráčem zvlášť. Naopak nabízí příjemnou atmosféru, zjednodušené funkce při péči o fotbalové mužstvo a prvky webových strategií, jako je stavba budov a jejich vylepšování. Výsledkem je sympaticky funkční mix, který by měl potenciál stát se kvalitní a zábavnou hrou, kdyby zážitek nekazilo několik nesmyslných omezení.

Hra nabízí funkce, na které jsou fanoušci fotbalových manažerů zvyklí, jen v lehce zjednodušené formě. Své hráče můžete trénovat, vybavovat, léčit jejich zranění a pochopitelně i nabízet k přestupu do jiných klubů. Trochu horší je to s nastavováním samotného výkonu na zeleném pažitu, protože můžete pouze vybrat základní sestavu, náhradníky a formaci (tedy například 4-4-2). Trocha hračičkování například s tím, kdo bude zahrávat volné přímé kopy, kdo půjde kopat penalty, jak bude mužstvo reagovat v určitých situacích a podobně, by nebyla od věci, ale podobné vymoženosti zde bohužel nenaleznete.

Souvisí to se simulací samotné hry, která je velice pravděpodobně jen porovnáváním statistik - pokud snad někde probíhá opravdová simulace pohybu hráčů po hřišti a průběhu zápasu, hra to dovedně skrývá. To je samozřejmě škoda, ale zase nemůžeme chtít od browserové záležitosti zápasy na úrovni Football Manageru.

11 Legends nicméně vypadá příjemně a není nuda ho hrát, tedy alespoň chvíli. Poměrně brzy od vytvoření vašeho nového klubu totiž narazíte na zásadní problém. Dojde vám počet zápasů, které vaše mužstvo může odehrát, a co dál? Ve zdejším systému můžete denně podstoupit pouhopouhých šest klání, což odbudete během přinejlepším půlhodinky (pokud nebudete přeskakovat reportáže ze zápasu), a pak už nezbývá než den počkat. Nebo hrát dál za prémiovou měnu. Už chápete? Pokud si budete chtít zahrát pořádněji, budete muset tasit peněženku, což vyvolává klasickou otázku - proč soustavně solit na dřevo za webovou záležitost, když si za jednorázovou platbu lze pořídit již zmíněný Football Manager, který nabízí funkce a životnost na úplně jiné úrovni?

Druhou věcí, která zážitek ze hry nezlepší, je mizerná kvalita české lokalizace. Smršť pravopisných chyb nutí pravidelně obracet oči v sloup. Stejně tak obrovské množství textů, které nedávají smysl, postrádají kontext či zní rovnou jako dadaistická báseň, takže nešťastný hráč musí vyloženě luštit, co se mu vlastně hra pokouší sdělit.

11 Legends je v jádru velice nadějný titul, který by mohl nenáročného fanouška fotbalových her dobře zabavit, ale jeho autoři jej svou nataženou rukou vyžadující peníze poslali zhruba do sféry her, které sice za jistou pozornost stojí, ale rozhodně je nelze bezvýhradně doporučit. Škoda.